Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bermudský trojúhelník

Obrazek

Žádná oblast na světě není tak tajemná, nebezpečná a záhadná jako Bermudský trojúhelník. Beze stopy tu mizí lodě i letadla a objevují se nevysvětlitelné jevy. A lidé se přou: Mají je na svědomí neznámé mořské obludy? Časoprostorové díry? Piráti? Podmořská civilizace? Nebo UFO? Seriózních i pseudovědeckých teorií přibývá, žádná ale zatím nedokázala tajemství objasnit…

Oblast jihovýchodně od atlantického pobřeží USA, jejíž vrcholy tvoří Bermudy, Portoriko a Florida, má mnoho různých názvů. Říká se jí »hřbitov Atlantiku«, »moře voodoo«, »oceán zatracenců«. V oficiálních záznamech je zanesena jako Ďábelský trojúhelník, celý svět ji ale zná jako Bermudský trojúhelník.

Už zmizelo tisíc lodí a letadel…

Podle statistik zde ročně propluje na 150 000 lodí, deset tisíc z nich vyšle signál o pomoc a několik se jich prostě navždy ztratí. Za posledních 500 let tady beze stopy zmizelo na tisíc plavidel a letadel! S neobvyklými jevy se tu při své plavbě potýkal už Kryštof Kolumbus. Ten do lodního deníku napsal, že spatřil obrovský ohnivý pás, který prolétl přes obzor a zmizel v moři. Kompasy se začaly chovat divně a několik dní poté se objevila záhadná záře a světla pod hladinou. Stejný jev popsala 500 let poté i posádka kosmické lodi Apollo 12. "Vidíme záblesky živého ohně a jsou to dokonce poslední viditelná světla na naší planetě," zaznělo v hlášení.

Proč se kompas točí jako zblázněný?

Ani letadla nejsou před chapadly Bermudského trohúhelníku v bezpečí. Koncem roku 1954 záhadně zmizelo hned pět amerických bombardérů TMB 3 Avenger. Dvě záchranná letadla pak stihl stejný osud.

Podivný příběh zažil i pilot Bruce Gernon, který v 70. letech letěl se svým otcem z Baham na Floridu. Při letu bylo jejich letadlo obklopeno podivným mrakem ve tvaru doutníku, v němž ve směru hodinových ručiček rotovaly malé bílé obláčky. Pilot se snažil uniknout otvorem na konci oblaku a vlétl do podivného zeleného oparu. Poté spatřili Zemi a po několika minutách bezpečně přistáli na Floridě. Jaký byl ale jejich šok, když se podívali na hodinky. Cesta jim trvala o půl hodiny kratší dobu a spálili o 45 litrů paliva méně, než obvykle. Proletěli snad časoprostorovou dírou?

Kromě záhadných zmizení se ale tady objevují i další zvláštní jevy. V některých místech se střelka kompasu doslova zblázní, protáčí se dokola a ukazuje nesmyslně. Podle vědců je to způsobeno tím, že Bermudský trojúhelník je jedním ze dvou míst na Zemi, kde střelka kompasu ukazuje ke skutečnému, tedy geografickému severnímu pólu, nikoliv k magnetickému, jak je tomu ve zbytku světa. Druhým místem je Ďáblovo moře u jihovýchodního pobřeží Japonska - i to je proslavené záhadnými zmizeními.

Kliknutím zvětšte

Z moře vychází záře, přístroje nefungují!

Poblíž Baham vychází z moře zvláštní záře. Podle vědců jde o hejna ryb nebo plankton. Jenže - lodím a letadlům v oblasti bezdůvodně přestávají fungovat veškeré přístroje! Občas posádka zažije i něco, co hlásí lidé, kteří se blíže setkali s UFO - tzv. energetické vysátí, kdy se náhle ztratí veškerá elektrická energie. Objevují se i další nenormální jevy: náhlá ztráta viditelnosti, nemožnost určit polohu obzoru, záhadný zelený opar, časové posuny či tajemná světla na obloze či pod mořskou hladinou.

A na to už vědci odpověď nemají. Bermudský trojúhelník tak zatím zůstává dál zahalen tajemstvím...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pravda

(Pavla , 25. 8. 2010 15:00)

Okamzite prestante ze za to muzou cigani je to uz od te doby co vznikla zem!!! a je pravda to stim ze se zblazni kompas, i to ze je tam dira kterou se dostanete na zem a nic se vam nestane zatim vic pravdy nevim moc se o tom zajmam kdo take tam mi napiste e-mail Diky

Re: Pravda

(ani nevim kdo, 5. 2. 2015 11:18)

zajímavý názor ale podle mě to je
KRAVINA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Pravda

(ani nevim kdo, 5. 2. 2015 11:27)

ruším to že je to kravina blbě sem si to přečetla máš pravdu

zajímavé

(ani nevim kdo, 5. 2. 2015 11:23)

dobré stránky :)

bermundsky troj

(petra, 5. 8. 2010 11:33)

tak ty rikas ze za to muzou cikani jo?tak ja bych te schvalne strcila do toho trojuhelniku ty chrapoune bilej hnusnej vsechno kdyz neco tak je zatim cikan ale nekoukate na to ze i chrapouni bili jsou stejny hovada jako cikani!!!!!!!!!

pre cypka z ostravy

(roman07, 3. 9. 2008 21:30)

tak podla teba zato možu cikani to je zajimave že za všetko čo nemožete vy chrapuni si nejako visvetlit t tak to hned zvalite na cikanov JE MI TA LUTO

Záhada jak cyp

(Cypek z Ostravy, 8. 4. 2008 21:07)

Podle mě za to můžou cikáni,bo jinak už fakt to asi nima možne totok,jak sa tam ztrácej aj ty velké svině jako boingy a tak..A včil mudruj

ahoj

(Stefan, 6. 4. 2008 16:54)

je to tu moc hezke miluju te moc

Bermundsky trojuhelnik

(Bermudka, 5. 4. 2008 19:12)

Jo a mas tu to mooc hezky!!!:-)

Bermundsky trojuhelnik

(Bermundka, 5. 4. 2008 19:10)

Toto tema je velice zajimave!!!Podle meho nazoru bude tema bermudskeho trojuhelniku navzdy nevysvetlene!!!:-):(

mhhhhhhhhh

(Nogo, 3. 2. 2008 7:24)

Kikotte to uz fakt newim ale y moji hlavy to nebylo:)

Bermud

(Dan, 6. 1. 2008 19:00)

hodně moc zajímavý

Bermuda triangle

(Kikott, 28. 11. 2007 17:43)

No, pěkný a zajímavý... kdes to sehnala?

Bermundský trojúhelník

(Kájinka Mainerka =P, 27. 6. 2007 20:35)

To je docela dost zajímavý...